andrychow.pl


Trio INDIAN AIR z Austrii wystąpi w MDK

Artykuły / Kultura Andrychów
Data: Poniedziałek , 05 Marca 2018 - 09:30


INDIAN AIR wystąpi w Miejskim Domu Kultury w Andrychowie przy ul. Szewskiej 7 w poniedziałek 12 marca o godz. 19.00. Będzie to kolejny koncert młodych muzyków z Austrii organizowany dzięki współpracy Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie z Austriackim Forum Kultury w Warszawie. Bezpłatne zaproszenia można otrzymać w Miejskim Domu Kultury, tel. 33 8753105.INDIAN AIR to fascynująca, porywająca i wyrafinowana mieszanka tradycyjnej muzyki indyjskiej z nowoczesnym jazzem, folkiem i popem.

Zespół występuje w składzie: Klaus Falschlunger (sitar), Tobias Steinberger (instrumenty perkusyjne), Clemens Rofner (kontrabas, ukulele basowe).

Liderem zespołu jest Klaus Falschlunger. Od czasu pierwszego spotkania z muzyką indyjską i sitarem ponad 20 lat temu stał się mistrzem gry na tym instrumencie i aktywnym przedstawicielem sceny indoeuropejskiej w Europie. Dorastając w klimacie jazzu i rocka, podczas licznych podróży do Azji, Bliskiego Wschodu i Europy odkrywał coraz większą różnorodność muzyki. Obok zamiłowania do indyjskiej muzyki klasycznej komponował i eksperymentował z różnymi formacjami. Koncertował z wieloma muzykami z Indii, Korei, USA i Europy. Wraz z Clemensem Rofnerem i Tobiasem Steinbergerem stworzył trio INDIAN AIR.


Ten artykuł jest od andrychow.pl
http://www.psp.andrychow.pl/

Adres WWW tego artykułu to:
http://www.psp.andrychow.pl/modules.php?op=modload&name=News&file=article&sid=8781

Fatal error: Call to a member function Execute() on a non-object in /includes/pnSession.php on line 393